Yhteystiedot

Maakuntauudistuksen käytännön valmistelutyötä tekee Pohjois-Karjalassa valmistelutiimi. Osoite on Torikatu 18 A, 4. kerros, Joensuu 80100. Eli Carlsonin rakennus ja sisäänkäynti Torikadun puolelta.

Valmistelutiimiä vetää muutosjohtaja Pekka Kuosmanen, p. 050 63 997, pekka.kuosmanen(at)pohjois-karjala.fi

Lisäksi tiimin jäseniä ovat

  • assistentti Jaana Hiltunen p. 050 453 3101, jaana.hiltunen(at)pohjois-karjala.fi
  • hallintoasiantuntija Jari Aho p. 0400 904 947, jari.aho(at)pohjois-karjala.fi
  • projektijohtaja Jarno Turunen p. 0400 818 352, jarno.turunen(at)pohjois-karjala.fi
  • talousasiantuntija (haku käynnissä)
  • ict-asiantuntija Juuso Ojasalo p. 050 359 8120, juuso.ojasalo(at)pohjois-karjala.fi
  • henkilöstöasiantuntija Heli Määttänen p. 0295 026 139, heli.maattanen(at)ely-keskus.fi
  • henkilöstösuunnittelija Mari Ojalammi, p. 0400 858 746, mari.ojalammi(at)pohjois-karjala.fi
  • viestintä Rauno Jussila p. 040 733 8478, rauno.jussila(at)pohjois-karjala.fi
    ja Laura Jussila p. 050 343 7875, laura.jussila(at)pohjois-karjala.fi
  • osallisuusasiantuntija Maarita Mannelin p. 050 350 4927, maarita.mannelin(at)pohjois-karjala.fi
  • analyytikko Tiina Soininen p. 050 336 9721, tiina.soininen(at)pohjois-karjala.fi
  • sote-asiantuntija Anu Niemi p. 040 730 9391, anu.niemi(at)siunsote.fi
  • sote-asiantuntija Heli Aalto p. 050 454 6853, heli.aalto(at)siunsote.fi
     

 

 

Anna meille palautetta