Yhteystiedot

Maakuntauudistuksen käytännön valmistelutyötä tekee Pohjois-Karjalassa valmistelutiimi.

Valmistelutiimiä vetää muutosjohtaja Pekka Kuosmanen, p. 050 63 997, pekka.kuosmanen(at)pohjois-karjala.fi

Lisäksi tiimin jäseniä ovat

- assistentti Jaana Hiltunen p. 050 453 3101, jaana.hiltunen(at)pohjois-karjala.fi
- hallintoasiantuntija Jari Aho p. 0400 904 947, jari.aho(at)pohjois-karjala.fi
- projektijohtaja Jarno Turunen p. 0400 818 352, jarno.turunen(at)pohjois-karjala.fi
- talousasiantuntija (haku käynnissä)
- ict-asiantuntija Juuso Ojasalo p. 050 359 8120, juuso.ojasalo(at)pohjois-karjala.fi
- henkilöstöasiantuntija Heli Määttänen p. 0295 026 139, heli.maattanen(at)ely-keskus.fi
- henkilöstösuunnittelija Mari Ojalammi, p. 050 434 6155, mari.ojalammi(at)pohjois-karjala.fi
- viestintä Rauno Jussila p. 040 733 8478, rauno.jussila(at)pohjois-karjala.fi
- osallisuusasiantuntija Maarita Mannelin p. 050 350 4927, maarita.mannelin(at)pohjois-karjala.fi

 

Anna meille palautetta